Zwiedzając Kamień Pomorski

Standard

Z magicznej kaszubskiej wsi Borsk przenosimy się na bałtyckie wybrzeże. Kamień Pomorski to miasto położone w województwie zachodniopomorskim, a dokładnie w powiecie kamieńskim. Miasto to jest usytuowane w przepięknej okolicy. Jest ono zamieszkiwane przez ponad 9200 mieszkańców. Kamień Pomorski to miasto zlokalizowane na Wybrzeżu Trzebiatowskim. Położone jest ono nad dwiema pięknymi zatokami, a mianowicie Zatoką Karpinką i Zatoką Promną. Miejscowość jest usytuowana jakieś 90 km od Szczecina. Odległość z centrum tego miasta do Morza Bałtyckiego wynosi zaledwie 7 km.

Jeśli chodzi o uzdrowiska, to znajdziemy tam pięć tego typu zakładów. Są to: szpital uzdrowiskowy ''Mieszko'', Zakład Przyrodoleczniczy „Feniks”, sanatorium „Gryf” – pododdział szpitala „Mieszko”, sanatorium „Chrobry” a także sanatorium „Dąbrówka”.

W Kamieniu Pomorskim można obejrzeć bardzo dużo zabytków. Należą do nich przede wszystkim: konkatedra świętego Jana Chrzciciela, Pałac Biskupi, dom zakrystiana, obwarowanie katedralne, ratusz, Brama Wolińska czy też kościół świętego Mikołaja. W Kamieniu Pomorskim odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, który jest tu organizowany od 1964 roku.

Zaplecze noclegowe w Kamieniu Pomorskim jest świetnie przygotowane na przyjęcie turystów. Znaleźć tu można wiele możliwości noclegowych, które oferują liczne hotele, hostele czy pensjonaty. Każdy turysta może wybrać odpowiednie dla siebie miejsce do spania. Pozostając na dłużej w Kamieniu Pomorskim warto skorzystać z tych ofert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>