Tężnie – największa atrakcja w Ciechocinku

Standard

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Ciechocinek jest jednym z najpopularniejszych miast uzdrowiskowych w Polsce. Solankowe tężnie osiągają stężenie po kilkukrotnym spłynięciu solanki, które wynosi, w zależności od wielu warunków zarówno atmosferycznych jak i innych aspektów, od 5,5 do 27 procent. Wpływ na to mają: moc promieni słonecznych, siła wiatru czy oczywiście człowiek, ponieważ to osoby opiekujące się tężnią decydują o włączeniu spływania solanki. Co ciekawe, na szczyt tężni można wejść, u góry znajdują się długie balkony widokowe, z których rozpościera się przepiękny okoliczny krajobraz. Uroku dodaje fakt, że same tężnie zostały wybudowane na wzniesieniu górującym nad Ciechocinkiem, dzięki czemu widoczność jest naprawdę znakomita. Wysokość każdej tężni to 16 metrów.

Wszyscy przyjeżdżają do Ciechocinka nie ze względów krajobrazowych, które są jedynie miłym dodatkiem, a właśnie z aspektów zdrowotnych, gdyż spacer w okolicach tężni solankowych wpływa pozytywnie na wiele chorób i problemów zdrowotnych – udowodnione jest, że korzystnie wpływa na górne drogi oddechowe, oskrzela czy nadciśnienie. Są to tężnie wyjątkowe w naszym kraju, drugiego takiego kompleksu nie znajdziemy i to właśnie ten fakt stanowi o ogromnej popularności Ciechocinka w Polsce. O ile miast nadmorskich z ciekawymi plażami jest całe mnóstwo, to taki wyjątkowy zespół tężni jest tylko jeden.

Ciechocinek jako miejsce noclegu i wypoczynku na pewno nikogo nie rozczaruje. Znajdziemy tu wiele opcji nocowania. W miejscowości funkcjonują hotele, hostele, pensjonaty czy prywatne kwatery. Rezerwacji miejsc do spania można dokonać przez internet. Wystarczy wpisać hasło: "noclegi Ciechocinek" w wyszukiwarkę internetową i wybrać najbardziej odpowiadający nam obiekt. Tutaj każdy na pewno znajdzie idealne dla siebie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>