Możliwości noclegowe na obszarze Karkonoszy

Standard

Karkonosze jest to najwyższe pasmo górskie, leżące na obszarze Sudetów. Ten łańcuch zaczyna się od Przełęczy Lubawskiej, a kończy na Przełęczy Szklarskiej. Najwyższym, a zarazem najbardziej znanym i najchętniej odwiedzanym szczytem w tych górach jest Śnieżka, która wznosi się na wysokość ponad 1600 m n.p.m. Każdy turysta, który chce spędzić swój urlop wypoczynkowy w tych niezwykłych górach, gdzie nawet osoba o bardzo wysokich wymaganiach nie będzie mogła narzekać na nudę ze względu na bardzo dużą liczbę atrakcji, ma do wyboru pełną gamę miejsc noclegowych.

Na bazę kwater [info: http://meteor-turystyka.pl/noclegi,karkonosze,58.html] znajdującą się w Karkonoszach, składają się obiekty o bardzo zróżnicowanym standardzie. W zależności od charakteru planowanego wyjazdu, można zatrzymać się w luksusowym hotelu, oferującym w dodatkowym pakiecie zabiegi odnowy biologicznej lub wycieczki po najbliższej okolicy, prowadzone przez doświadczonego przewodnika. Jako obiekt noclegowy można wybrać również mniejszy pensjonat, położony z dala od turystycznego centrum popularnych kurortów lub ośrodek agroturystyczny. Ta ostatnia forma zakwaterowania, w ostatnich latach dzięki znacznym dofinansowaniom z środków unijnych, bardzo się rozwinęła w naszym kraju.

Zdecydowanie najtańszym sposobem na nocleg w Karkonoszach (pomijając campingi i pola namiotowe) jest ten w schronisku turystycznym. Jest to doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza dla osób lubiących górskie wędrówki i mających w planach kilkudniową wycieczkę po karkonoskich szczytach. Większość schronisk znajdujących się w polskich górach należy do PTTK, czyli Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Kulturowego. Stowarzyszenie to ma charakter otwarty i każda osoba, która w jakikolwiek sposób interesuje się turystyką może do niego należeć. Wystarczy wypełnić deklarację członkowską i opłacić składkę. Otrzymanie legitymacji członkowskiej uprawnia do szeregu zniżek w sklepach turystycznych, a także do rabatu w wysokości 20% w schroniskach PTTK.

Duża liczba miejsc noclegowych w Karkonoszach może dostarczać problemów z wyborem najlepszej lokalizacji. Jeszcze na etapie planowania urlopu warto zapoznać się z jak największą ilością ofert. Są one bez trudu dostępne w Internecie.

2 thoughts on “Możliwości noclegowe na obszarze Karkonoszy

  1. Kolorowa

    Nocleg w schronisku zawsze marzył mi się jak byłam dzieckiem i chodziliśmy z rodzicami po górach .. Może jeszcze kiedyś się uda zrealizować to marzenie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>